ملکوتیان صحنه

کنگره ملی ۲۰۰۰ شهید هنرمند توسط بسیج هنرمندان ساماندهی شد و مقرر شد تا در عرصه سینما و تلویزیون، موسیقی و سرود، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی و  شعر و ادبیات برگزار شود. بخش تئاتر این رویداد به معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و دبیری بخش تئاتر کنگره ملی ۲۰۰۰ شهید هنرمند با عنوان ملکوتیان صحنه به من سپرده شد.  این رویداد ۲۳ دی ماه ۹۴ با حضور مسئولان فرهنگی و هنری و هنرمندانی از جمله شهرام ناظری، لوریس چکناواریان، حسین محجوبی، سعید کشن فلاح، تاجبخش فناییان، امیر دژاکام، حسین مسافر آستانه و … با اجرای جواد هاشمی و اجرای تئاتر موضوعی از محدثه باقری (دختر شهید مدافع حرم) در تالار ایوان شمس برگزار شد.

راه ملکوتیان صحنه ادامه دارد

محمود صلاحی در سخنان خود با اشاره به جمعیت کثیر هنرمندان شهید گفت: در میان همه شهدا ، ۲۳۰۰ شهید هنرمند حضور دارند. با یک نسبت تناسب ساده میان جمعیت حال حاضر و تعداد هنرمندان و همین طور تعداد کل شهدا و شهدای هنرمند به این نتیجه می‌رسیم که فراوانی هنرمندان در میان شهدا از میزان معمول آن در جامعه بیشتر است و این میزان قابل توجه به این معناست که هنرمندان تا چه اندازه نسبت به حال و آینده کشور حساس بوده و هستند. وی افزود: هنرمندان همراهان همیشگی مردم در زمان شادی و ناکامی‌اند. حضور پر رنگ آنان چه در زمان خوشی و چه در زمان ناکامی مانند زلزله، سیل، جنگ و… که علاوه بر کمک‌رسانی تقویت روحیه را هم همراه خود داشته، نمایشگر تاثیر مثبت و همیشگی آنان در همراهی با مردم است.

 

تجلیل از خانواده پنج شهید هنرمند عرصه تئاتر

در ادامه از خانواده پنج شهید هنرمند تقدیر شد. شهیدان محمدرضا امانی، مسعود سهیلی، غلامرضا کشتکار، قدرت‌الله طاهری بروجنی و احمد مقدم شهیدان هنرمند عرصه تئا‌تر بودند که مراسم تجلیل از آنان با حضور خانواده‌های ایشان برگزار شد.

تقدیر از ۱۵ هنرمند معاصر عرصه تئاتر مقاومت

در پایان برنامه هم از ۱۵ هنرمند فعال در تئاترهای دفاع مقدس تقدیر شد. مراسم تجلیل از سعید کشن فلاح، حسین مسافر آستانه، جلیل فرجاد، تاج‌بخش فنائیان، امیر دژاکام، قاسم زارع، عطیه غیباشاوی، کریم اکبری مبارکه، حسین پارسایی، نصراله قادری، محمود فرهنگ، حسین فدایی حسین، سعید اسماعیلی، کوروش زارعی و امیر حسین شفیعی با حضور شهرام ناظری، لوریس چکناواریان، حسین محجوبی و… برگزار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 17 =